
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | NP0 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4313
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00662
Ext.Price$0.00662
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00662 | $0.00662 |
| 10 | $0.00538 | $0.05380 |
| 50 | $0.00479 | $0.23950 |
| 100 | $0.00427 | $0.42700 |
| 500 | $0.00388 | $1.94000 |
| 1000 | $0.00369 | $3.69000 |
